Hírek
2011. November 23. 15:31, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Léptek a németek - változhat a magyar növekedési várakozás
Visszanyeste korábbi gazdasági növekedésre adott előrejelzését a német jegybank.
A Bundesbank nyáron még csaknem 2 százalékos növekedéssel számolt, most már csak fél és egy százalék közötti bővülést vár a német gazdaságtól.
Korábban Orbán Viktor miniszterelnök arról beszélt, hogy ha a német gazdaság jövő évi növekedési kilátásai megbicsaklanak, akkor elképzelhető, hogy a most 1,5 százalékra tervezett magyar növekedési előrejelzést lejjebb viszi a kormány. Közben a német pénzügyminiszter azt mondta, jövőre egyensúly közeli költségvetés lesz Németországban. A GDP-arányos államháztartási deficit az Európai Bizottság előrejelzése szerint idén 1,3, jövőre pedig 0,7 százalék lesz. A pénzügyminiszter az euróövezeti válságkezelésről szólva ismét elutasította az Európai Központi Bank nagyobb szerepvállalását.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől
2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.
2025. Április 21. 08:48, hétfő | Belföld
Erdő Péter: égető szüksége van reményre a világnak
Húsvét a remény ünnepe, és erre a reményre égető szüksége van a világnak, a népeknek, köztünk a mi népünknek is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vasárnap az esztergomi bazilikában.