Hírek
2012. Február 05. 16:00, vasárnap |
Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár/DOVASE
Tóth Bence 210 cm-es junior megyei csúcsot ugrott
Nyílt fedett pályás felkészülési versenyt rendezett február 3-án az Atlétikai Club Bonyhád. A DOVASE három atlétáját indította a megmérettetésen, amely a magasugró Tóth Bence jóvoltából új megyei csúcsot hozott.
A Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Atlétikai Centrumába ezen a napon a serdülő-ifjúsági-junior-felnőtt versenyzőket várták.
A magasugrás versenyszám a nap végén lelkes közönség előtt, szinte ünnepélyes hangulatban zajlott. Végül örömteli dombóvári siker született. Az 1994-es születésű Tóth Bence a 195 cm-es magasságtól kezdve minden emelést elsőre ugrott át. Még a nagyszerű 210 cm-t is, ami ezzel hivatalos junior megyei csúcs lett. Ahogy Tarr Imre edző elmondta: „Nagyon erős mezőny gyűlt össze Bonyhádon, többen ugrották át a 195 cm-t, és volt olyan pécsi versenyző, aki a 200 cm-t sem verte le.”
A két további dombóvári versenyző távolugrásban mérette meg magát. Dallmann Cintia(1995) 485 cm-t, Hógli Klaudia(1995) pedig 477 cm-t ugrott.
Sajnos az elmúlt időszakban igen jó formában edző Besze Tamás betegség miatt nem tudott részt venni a versenyen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 22. 09:22, kedd | Helyi
Beszélgetés Fekete Istvánról a Könyvjelző című műsorban
Takaró Mihály író, irodalomtörténész Könyvjelző című műsora számára készült riport Horváth Tiborral az ajkai Fekete István Irodalmi Társaság elnökével és Bodó Imre múzeumalapító, helytörténésszel.
2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld
A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg
A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák
2025. Április 22. 07:58, kedd | Sport
MOL Magyar Kupa - Megismétlődhet a tavalyi döntő
Megismétlődhet a tavalyi finálé a labdarúgó MOL Magyar Kupában, miután a címvédő Paks és a Ferencváros is favoritként lép pályára a keddi, illetve szerdai elődöntőben.
2025. Április 22. 07:57, kedd | Bulvár
Rekordszinten az arany ára
Rekordszintre emelkedett az arany ára kedden a New York-i tőzsde fémrészlegében (Comex).